Nosíte slnečné okuliare správne podľa teploty vonku?

Čo vám napadne pri slovách muži a opaľovací krém? Pravdepodobne veľa nie. V súvislosti s nedostatočnou ochranou Írov pri opaľovaní, vykonala univerzita Queensland v Austrálii štúdiu, kde sa zamerali na mužov a na ich používanie tohto ochranného prípravku.

Čo hovoria odborníci

Odborníci zistili, že prevažná väčšina mužov naniesla na svoje telo opaľovací prípravok, ak s nimi bola žena a ich dieťa, ktoré boli nakrémované. Opýtaní odôvodnili svoje konanie jednoduchým dôvodom – boli ovplyvnení svojou partnerkou. Pri kúpe si však treba nechať poradiť, opýtať sa môžete aj v nákupnej poradni na rovnomennom webe nakupnaporadna.sk, kde už o správnom výbere pri nakupovaní napísali mnoho textov.

K zaujímavým výsledkom sa dostali aj pri nosení slnečných okuliarov. Opýtaní respondenti uviedli, že okuliare nosia vtedy, keď vonkajšia teplota stúpne nad dvadsať stupňov. Pri teplotách pod dvadsať stupňov si respondenti mysleli, že nosenie slnečných okuliarov nie je nutné. Slnečné okuliare neboli vymyslené preto, aby sme mohli do Slnka pozerať dlhšie. Prvotným efektom je ochrániť naše oči pred priamym slnečným žiarením. Nosiť slnečné okuliare v kombinácii s priedušným tmavým oblečením, ktoré odráža svetlené lúče, je cestou, ako sa preventívne chrániť pred škodlivým UV žiarením.

Dobré rady na záver

Nezabúdajte na opaľovací krém! Opaľovací krém by mal mať ochranný faktor najmenej SPF 30. Predtým, ako idete na Slnko, nakrémujte si celé telo 15 až 30 minút pred pôsobením slnečného žiarenia. Ak chcete ušetriť, pri online nákupe nezabúdajte na kupóny a zľavové kódy. Tisíce aktívnych do obľúbených slovenských obchodov nájdete na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/. Pred vstupom do vody stačí hodinu predtým. Voda môže krém rýchlejšie zotrieť, preto sa nezabúdajte znovu natierať.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *