Nakupujte cez overené a dobré známe eshopy

Prvou a najdôležitejšou radou je to, aby ste si pri nakupovaní cez internet stránky vybrali overené online predajne, teda eshopy, ktoré sú zabehnuté, známe a ideálne dostatočne veľké. Ak ich používajú mnohí ďalší zákazníci, obchod, respektíve eshop je bezpečný.


Skontrolujte si, či má eshop riadne vyplnené kontakty v hlavičke alebo pätičke stránky. Kontakt by mal pozostávať z: adredy, IČO (poprípadne aj DIČ – viete si tak overiť zápis v obchodnom registri SR) a informácie o spoločnosti, prípadne, kto za ňou stojí. Len známe a spoľahlivé obchody môžete nájsť na stránkach zlavove-kody.sk a pre české shopy môže ísť o http://www.slevovy-kod.cz/. Stránky zobrazujú zľavové kódy, vďaka ktorým navyše ešte aj ušetríte.


Ako ďalšie by mal eshop obsahovať možnosti dopravy tovaru, platby, obchodné podmienky, informácie o ochrane osobných údajov, reklamačné podmienky a návod na vrátenie tovaru. Už sme spomínali stránky, kde nájdete zľavy pre známe eshopy, ak si to chcete overiť ešte niekde, či nájsť aj ďalšie kupóny a zľavové kódy, môžete hľadať aj na zlavuj.sk, kde sú tisíce zliav.


Ak je eshop bezpečný a dôveryhodný, bude zabezpečený cez komunikačný protokol HTTPS. Viete si ho overiť jednoducho – v riadku s URL adresou stránky je zamknutý zámok a po kliknutí sa zobrazí bezpečnostný certifikát.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *