rodina fotky

Najlepšie úložisko fotiek pre rok 2023

Nedávno Google prekvapil užívateľov svojej populárnej služby Google Photos (Google Fotky). Po novom sa budú fotografie ukladať do štandardnej kapacity 15 Gb ktorú ma k dispozícii každý účet zadarmo. Po určitom množstve fotografii a videí, kedy túto kapacitu spotrebujete, vám bez platenia už nové fotky Google na cloud (úložisko) nenahrá a za dodatočnú kapacitu si bude treba zaplatiť.

Pozrime sa na TOP alternatívy ku Google fotkám ktoré sú dnes k dispozícii:

Vaše fotky zálohované a vždy online

Kapacita sa vám bude každou fotkou zmenšovať a za pár mesiacov máte po voľnej kapacite a z “free” úložiska sa stane ako zázrakom platené. Nové fotky si už bez platby do svojej online galérie nenahráte. Google stratí obrovskú konkurenčnú výhodu a ľudia sa samozrejme začínajú obzerať po alternatívach. Pozrime sa aké cenovo výhodnejšie alternatívy Google Photos sú dnes na trhu:

Najlepší cloud (úložisko) pre vaše fotky

Mega.NZ

Na prvom mieste je zaslúžene stránka Novo Zelándskej spoločnosti Mega Ltd. Tento cloud je svetovou stálicou a patrí medzi najznámejšie online úložiská na internete. Zadarmo poskytuje úložisko až 50 Gb a ponúka viacero programov vrátane zdieľania dokumentov a vysokú bezpečnosť. Pre fotografie a videa bohato postačí aj najlacnejší balík PRO Lite za 4,90 mesačne. Ten vám poskytne mnoho výhod a hlavne až 400 Gb priestoru.

nega cloud
Výhody:Nevýhody:
Výborná rýchlosť (upload / download)Nemá program pre rodiny
Aplikácia pre mobilyAbsencia nástrojov na online tvorbu
Vysoká bezpečnosť
Funkcia fotky v mobilnej aplikácii
Zdieľanie fotiek s rodinou alebo priateľmi
Výborne a intuitívne prostredie

Odkaz na registráciu aj s bonusom: https://mega.nz/aff=JMAZDgH44Ws

PCloud

Pokiaľ hľadáte cloud v Európe, práve PCloud bude pre vás ako stvorený. Toto európske úložisko pre fotky a dokument ponúka niečo úplne odlišné od konkurencie. Lifetime plán. Jedná sa o program kedy sa za jednorazový poplatok zakúpite miesto a o ďalšie platby sa nemusíte starať. Napríklad v súčasnosti predávajú 500 Gb za 175 eur pri garancii minimálne 10 rokov, to znamená, že cena 500 Gb zodpovedá 1,75 Eur / mesiac pri dlhodobej investícii. Samozrejme v cene máte všetky výhody ako ukladanie fotiek, súborov, tvorba záloh, zdieľanie obsahu a vysoký bezpečnosť citlivých informácii. Pokiaľ by ste chceli platiť mesačne a jednorazová investícia sa vám nepáči je tu možnosť platiť 4,99 Eur / mesiac za 500 Gb úložisko čo vôbec nie je zlá cena. Zadarmo vám na test ponúkne Pclou 4 Gb priestoru.

Výhody:Nevýhody:
Priestor od 500 Gb do 2 TBProstredie si zaslúži update
Výborná cena pri dlhodobej investíciiAbsencia nástrojov na online tvorbu
4GB priestoru zdarma
Bezpečnosť 
Aplikácia pre mobily 
Výborná rýchlosť (upload / download) 
Funkcia fotky v mobilnej aplikácii

Odkaz na registráciu aj s bonusom:  https://partner.pcloud.com/r/44257

IDrive

Ako ďalšiu alternatívu vám vieme ponúknuť Idrive, tento produkt je zameraný na náročnejších užívateľov. Stým súvisí aj aj štedré úložisko ktorú táto služba ponúka. Najlacnejší balík ponúka  1 TB (1 000 Gb) za približne 2 eura mesačne. Jedná sa teda o cenovo veľmi prívetivý produkt, ktomu tu máte možnosť rozšíriť priestor až na 5 TB kde zaplatíte približne 7 Eur mesačne. To sa s konkurenciou len ťažko porovnáva. Nevýhodou služby je menšia sofistikácia, menej funkcii, no kto hľadá priestor je na správnom mieste.

Výhody:Nevýhody:
Obrovský priestor (5TB)Slabé možnosti zdieľania fotiek
Výborná cena ak hľadáte veľké úložiskoAbsencia nástrojov na online tvorbu
Bezpečnosť
Aplikácia pre mobily
Neobmedzený počet zariadení

Odkaz na registráciu aj s bonusom: https://www.idrive.com/p=digitalpyl

Uvedené služby sú výborne cloudové riešenia pre vaše súbory, zálohy, programy, videa a obrázky. Cloud je dnes optimálne riešenie ako mať svoje informácie v bezpečí a vždy po ruke. Nech ste na konci sveta, stačí vám iba internet a vaše data alebo fotky sú vždy s vami. Nezabudnite si dobre premyslieť pre ktorú službu sa rozhodnete, pri cloudouch si človek ľahko zvykne na „luxus“ dostupnosti informácii ktoré poskytujú. Benefity úložísk využijete pri pracovnej ceste, pri dovolenke ako aj počas bežného dňa.

Zdroj: https://uloziska.sk/ , https://www.cloudenhancer.com/
Obrázok: Google Families

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *