Una giornata a České Budějovice

Veľmi známy pivovar Budvar v Českých Budějoviciach sa teší na vašu návštevu. V Juhočeskom kraji sa nachádza známe štatutárne mesto České Budějovice. História tohto mesta sa spája s 13. storočím, kedy bolo založené ako kráľovské mesto.

ceske budejoviceV 19. storočí mesto zaznamenalo množstvo zmien v priemysle. Bolo založených niekoľko podnikov na výrobu piva, tabaku a taktiež vznikla aj prvá železnica. Postupom času sa mesto ďalej rozvíjalo a v súčasnosti má svojim návštevníkom naozaj čo ponúknuť. Skutočným klenotom je jeho historické jadro. Veľmi známa je galéria Hrozen, ktorá sa nachádza v krásnom renesančnom meštianskom dome a návštevníci tu majú možnosť vidieť výstavu rôznych umeleckých diel popredných grafikov, ilustrátorov, ale aj karikaturistov.

Za pozornosť stojí aj radnica v barokovom štýle, ktorá bola postavená na mieste starej renesančnej radnice a dvoch susedných domoch. V súčasnosti sa môžeme pokochať sochami, ktoré znázorňujú štyri ľudské čnosti – múdrosť, opatrnosť, statočnosť a spravodlivosť. Pre milovníkov motocyklov sa tu nachádza Juhočeské motocyklové múzeum. Sídli v budove malej solnice a návštevníci tu nájdu viac ako 100 motocyklov, historické modely lietadiel, motory automobilov a iné príslušenstvo.

Veľmi známe je aj Juhočeské múzeum, ktoré má svojim návštevníkom určite čo ponúknuť. Nachádza sa tu najznámejšia a najväčšia výstava v Strednej Európe, ŠANGRI-LA. Zobrazuje život v Nepále, Tibete, Bhutáne a Indií. Navštívite tam tropický prales, uvidíte tygra, popozeráte tibetské domy a vstúpite do mešity a iných kulís. Táto expozícia vás prevedie všetkými záhadami a rituálmi týchto miest. Určite ste po výstave aj vysmädli, tak neváhajte a navštívte známy pivovar Budvar.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích(Juhočeské múzeum)

Oboznámite sa nielen s históriou vzniku a výrobou piva, ale budete ho mať možnosť aj ochutnať. Ak ste sa do Českých Budejovíc vybrali s deťmi a chcete zažiť množstvo zábavy, navštívte krytý zábavný park Hopsárium, ktorý je najväčším v Južných Čechách. Deti si vyskúšajú odvahu u žraloka, zahrajú sa na kormidelníkov, zdolajú vysokú preliezaciu vežu, zaskáču na trampolíne a množstvo iného. Krásna okolitá príroda, množstvo cyklistických chodníkov, zaujímavé architektonické stavby, skvelé pivo a veľa iného vám ponúka mesto České Budějovice. Tak neváhajte a prežite dovolenku v susednej Českej republike.

Mapa Českých Budejovic(Mapa Českých Budejovic)

 

Post correlati

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *