How to choose the right trampoline

Trampolíny sú nekonečným zdrojom zábavy nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Skákanie na trampolíne vám pomôže bojovať proti stresu a zlepší aj vašu kondíciu a náladu. Zároveň netrpia vaše kĺby, ako je tomu pri behu alebo skákaní na pevnom povrchu. Vybrať si ale z obrovskej ponuky tú správnu trampolínu nemusí byť jednoduché. Ako si teda vybrať tú najvhodnejšiu?

trampolina

Detská trampolína alebo trampolína na fitness?

Ak chcete svoje dieťa potešiť trampolínou, pri výbere by ste mali byť obozretný. Trampolína pre deti by mala mať ochrannú sieť, aby sa zabránilo pádu z nej a prípadným úrazom. Nemusí mať pružiny ako trampolíny pre dospelých. Namiesto toho sa zvyknú používať silné gumy pre zabezpečenie pružnosti odrazovej plochy.

Konštrukcia by mala byť stabilná a pevná, aby sa pri skákaní neprevrátila. Detské trampolíný majú nižšiu nosnosť a preto sú vhodné len pre deti.Fitness trampolíny majú menší priemer a nemajú ochrannú sieť. Pokojne ich teda môžete mať aj v interiéri, pokiaľ máte dostatočne vysoký strop. Určené sú na fyzicky náročné skákanie, teda cvičenie a zlepšovanie kondície. Môžete tak začať pracovať na svojej postave zábavným a originálnym spôsobom.

trampolina

Dôležitá je nosnosť a rozmer

Dôležitým parametrom je nosnosť trampolíny. Malé trampolíny pre deti môžu mať nosnosť len okolo 50 kg a mali by sa na nich vyskákať len deti. Ak si chcete túto zábavu užiť aj vy, rozhodne vyberajte trampolíny s nosnosťou, ktorá zodpovedá vašej váhovej kategórií. Nie je problém zohnať trampolínu s nosnosťou 150-180 kg. Tie ale môžu mať priemer až 4 m. A práve priemer je ďalším dôležitým parametrom. Samozrejme musíte vychádzať s priestorových možností vašej záhrady a myslite aj na to, že je potrebné zachovať okolo trampolíny bezpečnostnú zónu 1-1,5 m. V žiadnom prípade ju neumiestňujte pod strom, pod prístrešok ani do blízkosti steny či bazénu.

Uchovávajte si svoje spomienky. Na novej trampolíne vaše detičky zažijú veľa zábavy. Čo tak im venovať nezabudnuteľný darček a to hrnček s fotkou ich obľúbenej fotografie?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *