Dokonalá detská izba

Nastal čas, keď vaše dieťa potrebuje svoju vlastnú izbu? Určite chcete preňho vytvoriť tú najkrajšiu izbu, ktorú bude milovať a bude sa v nej cítiť príjemne a bezpečne. Vytvoriť dokonalú detskú izbu nie je také ťažké. Stačí trocha fantázie a pár dobrých tipov.

detska izba

Detská izba ako z rozprávky

Vaše dieťa určte vie, ako by mala jeho izba vyzerať. Možno túži po vesmírnej lodi, pirátskom ostrove, po obľúbenej rozprávkovej postavičke alebo mini ihrisku. Istotne je na mieste splniť svojej ratolesti jeho želania, s prihliadnutím na bezpečnosť a praktickosť. Ak chystáte izbu pre malé dieťa, vhodné je použiť nábytok s oblými hranami. Taktiež treba prakticky umiestniť poličky, ktoré sú buď otvorené alebo sa s nimi ľahko manipuluje a budú na dosah malých detských rúčok. Výškovo by mali pasovať hlavne stôl a stoličky.

Zohnať detský nábytok s motívom obľúbenej rozprávky, áut, medvedíkov či princezien dnes už nie je žiadny problém. Ak ale nenájdete presne to, čo hľadáte môžete byť kreatívny a nábytok v detskej izbe vyzdobiť sami. Stačia vám nálepky, farby a asistovať vám určite bude aj budúci majiteľ detskej izby.

detska izba

Netradičné doplnky

Okrem klasického nábytku môžete detskú izbu vylepšiť niekoľkými zaujímavými kúskami. Všetko však závisí od toho, koľko máte priestoru a ako je v priestore nábytok rozmiestnený. Ak chcete drobcovi urobiť radosť, vyskúšajte poschodovú posteľ vybaviť okrem schodíkov aj šmykľavkou. Výmyselníkov poteší aj malá lezecká stena rovno v detskej izbe, hojdacia sieť alebo rozprávkový zámok pre malé princezné.

Pestré farby

Detské izby by samozrejme mali byť farebné a svieže. Ani s farbami to ale netreba preháňať. Ak už máte vzorovaný farebný koberec alebo nábytok, steny by mali byť jednofarebné s jemným a nenápadným odtieňom. Ak sa ale chcete vyhrať so stenami a vyzdobiť ich maľbami či nálepkami, zvoľte jednoduchý nábytok, ktorý bude ladiť s celkovým priestorom.

Kvalitné sedenie našich ratolesti je veľmi dôležite. Vyskúšajte sedacie vaky s vlastnou podtlačou, či už fotografia, alebo obľúbená animovaná postavička.

Pridaj komentár

Scroll To Top