Dobrý fusak je nadovšetko…

S detičkami by sme mali chodiť von každý deň. Je to prospešné predovšetkým pre ich zdravie. Pohyb na čerstvom vzduchu je to najlepšie, čo môžete ich imunitnému systému dopriať. Okrem iného je veľmi dôležitý pohyb, aby sa hneď zrána pekne rozcvičili a najmä vyčerpali.

Keď sa vrátite domov, obedňajšie zaspávanie bude určite menej náročné, zaberie omnoho kratší čas a mamička bude mať o čosi skôr čas pre seba. Nie vždy nám však počasie praje a je dôležité dbať na to, aby bolo dieťa dostatočne chránené pred chladným počasím. V takom prípade sú perfektnými pomocníkmi fusaky. Mnohým určite hneď naskočí predstava hrubého zimného fusaku, no kúpiť si dnes môžete už aj prechodný fusak vhodný do chladnejších letných večerov alebo do jesenných dní.

Z čoho sú fusaky vyrábané?

V súčasnosti sú na trhu fusaky rôznorodých farieb, vzorov, veľkostí a aj materiály, z ktorých sú vyrobené sa môžu líšiť. Základná istota však je, že akýkoľvek fusak zvolíte, nepochybne bude odolný voči vode, vetru a zime. Fusaky sú vynikajúcim riešením ako udržať dieťa v teple nielen v kočíku, ale aj v sánkach a pri určitých tipoch aj v autosedačkách. Použité materiály sú prírodné a ide najmä o bavlnu a vlnu. V čom spočíva benefit prírodných materiálov? Fusaky sú vzdušné, vďaka čomu síce udržia dostatočné teplo, no zároveň sa vaše dieťa nespotí.

Obľúbeným, aj keď nie prírodným materiálom je mikrovlákno. Je to materiál vzdušný, mäkký, odolný voči škvrnám, takže sa udržiava veľmi jednoducho a dobre. Ak viete, že sa ocitnete v oblasti, kde môže zima klesnúť až pod nulu, potom by ste sa mali zamerať na fusaky z ovčieho rúna, ktoré majú ideálne termoregulačné vlastnosti až do -15 ̊C. Vložku z ovčieho rúna je možné aj dodatočne dokúpiť, takže ak už fusak máte, nie je to žiadna komplikácia.

Fusak v lete?

Aj keď to môže pôsobiť zvláštne, je to tak! Zoženiete fusaky aj na letné mesiace. Sú perfektné najmä v tom, že sú flexibilné. Vrchnú časť letných fusakov môžete odopnúť a takto jednoducho získate vložku do kočíka. Ak nepotrebujete dieťaťu prikrývať nožičky, zadoček a chrbátik bude aj tak v teple.

Ak chcete skĺbiť všetko dokopy, máte aj takú možnosť. V tom prípade hľadáte celoročné fusaky, ktoré pozostávajú z vonkajšieho a vnútorného fusaku. Aj jeden, aj druhý fusak môžete využívať aj samostatne, samozrejme, v závislosti od počasia. Nylon a polyester sú zvyčajne používané na vonkajšiu časť celoročných fusakov a na vnútornú časť sú najčastejšie využívané materiály – flís a bavlna, ktoré vášho drobca príjemne zohrejú. Vyberať si máte z čoho, teraz sa už len správne rozhodnúť!

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.